Telemecanique XCKN2518G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
Burklin Elektronik
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LIMIT SWITCH, THERMOPLASTIC ROLLER LEVER SWITCH, INDUSTRIAL AUTOMATION SENSOR
limit switch XCKN - thermoplastic roller lever - 1NC+1NO - slow - Pg11
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKN2518G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, LEVER, 3A, 240VAC; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC SeriesRoHS Compliant: Yes