Telemecanique XCKN2506P20
Switch Limit N.O./N.C. DPST Cat Whisker Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页7 年前
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
Snap Acting/Limit Switch
Schneider Electric OsiSense XCKN2506P20 - XCKN2506P20
LIMIT SW, SPST-NO/NC, WHISKER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Wobble Cat Whisker; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.13N-m RoHS Compliant: Yes