Telemecanique XCKN2503G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Cross Roller Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 12N Linear Screw Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Burklin Elektronik
Newark
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
描述
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKN2503G11
Switch, 2 pole, 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), roller plunger, screw connection, IP65, XCKN2503G11
1NO1NC SL CE PG11 STEEL ROLLER P
LIMIT SW, SPST-NO/NC, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Plunger; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:12N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes