Telemecanique XCKN2502G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Top Roller Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 12N Linear Screw Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Burklin Elektronik
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
limit switch XCKN - plastic roller plunger - 1NC+1NO - slow - Pg11
LIMIT SWITCH, PLASTIC ROLLER PLUNGER, INDUSTRIAL AUTOMATION PRODUCT
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKN2502G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Plunger; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:12N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes