Telemecanique XCKD2518G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页7 年前
Burklin Elektronik
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
limit switch XCKD - thermoplastic roller lever - 1NC+1NO - slow - Pg11
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKD2518G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, LEVER, 3A, 240VAC; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC SeriesRoHS Compliant: Yes