Telemecanique XCKD2510G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Top Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 15N Linear Screw Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-10-30
描述
limit switch XCKD - metal end plunger - 1NC+1NO - slow - Pg11
Schneider Electric Telemecanique OsiSense Eindschakelaar - XCKD2510G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Top Plunger; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:15N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes