TE Connectivity W58-XC1C18A-20
Circuit Breaker, Thermal, Push to Reset, Panel, Series Trip, 20 A, 1 Pole, 250 VAC, 50 VDC
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页4 年前
Electro Sonic
供应链
Introduction Date2021-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-07-17
LTD Date2025-07-24
相关零件
Carling TechnologiesCLB-253-11B3A-B-A
Circuit Breaker Thermal Circuit Protector 1Pole 25A 250VAC/32VDC
Carling TechnologiesCLB-253-00DNN-W-F/25
Thermal Circuit Breaker 1Pole 25A 125VAC to 250VAC/32VDC Push-to-Reset Button Panel Mount
Carling TechnologiesCTB-B-B-15
Thermal Circuit Breaker, 1 Pole(s), 15A, 250VAC, 50VDC, Panel Mount
EatonKD1-15
Supplementary Protector Hydraulic Magnetic Circuit Breaker
EatonKD1-20
Circuit Breaker Supplementary Protector 1Pole 15A 125VAC/250VAC/50VDC
描述
Circuit Breaker Thermal 1Pole 20A 250VAC/50VDC
W58-Xc1C18A-20=W58 |Potter&brumfield Te Connectivity W58-XC1C18A-20
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY CORP - Part AMP3-1393249-8
Circuit Breakers CIRCUIT BREAKER THER MAL
3-1393249-8, TE Connectivity / AMP Brand
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC