TE Connectivity TE1200B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 1200W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
JRH Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Sager Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2000-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1879452-3
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 750W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE Connectivity / AMP1879447-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 1.5ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTE600B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 600W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE ConnectivityTE2500B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 2500W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
OhmiteL12J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 12W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF55J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 55W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF40J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 40W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
TE ConnectivityTE600B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 120W, 1.5ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 1200W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
Te 1200W 1R5 5% Bracket/ Box |Cgs Te Connectivity TE1200B1R5J
Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 1200W 1R5 5% Bracket
5% ¡À440ppm/¡æ 1.5¦¸ 1.2KW , 465mm*60mm*119mm
1879454-3, TE Connectivity / AMP Brand
TE 1200W 1R5 5% Bracket Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Wirewound Resistor: Mineral & 2.5 Kw | 1.5 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: TE1200B1R5J | Internal Number: 1879454-3 | TE Connectivity | CGS