TE Connectivity T2031082101-007
Conn Rectangular PIN 108Signal/1Ground POS Crimp ST Cable Mount Box
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
ShanghaiCT
Burklin Elektronik
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Rectangular Insert Module Male 108 Position Cable Mount Crimp
Heavy Duty Power Connectors HDD-108-M HEAVYDUTY RECT SIBAS
Rectangular Connector, 108 Contact(s), Male
RS APAC
HDD-108-M EN445545 COMPL HDC INSERTS
INSERT MALE 108P+1GND HDD-108-M
Heavy Duty Insert, Plug, 108+Pe, 14Awg; Product Range:Hdd Series; No. Of Contacts:109Contacts; Rectangular Shell Size:-; Gender:Plug; Heavy Duty Contact Type:Crimp Pin - Contacts Not Supplied; Current Rating:10A; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity T2031082101-007
HDD-108-M Contact Type: Pin Rectangular Connector Insert Type: Insert for Contacts Pole Configuration: 108 Wire Size: 26 – 14 AWG Contact Current Rating (Max): 10 A Pin Insert for Contacts 108 26 – 14 AWG | Hdc Hd Hdd Insert Series & Rail Compliant | Part Number: T2031082101-007 | Internal Number: T2031082101-007 | TE Connectivity | HDC