TE Connectivity SMF2560KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2616
Production
价格与库存
数据表和文档
TE Connectivity
Technical Drawing2 页2 年前
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Res, 560K, 0.1W, 75V, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603560KFKEAC
MulticompMCRE000206
Res General Purpose Thick Film 0201 560k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Power resistor SMD 560kOhm 2@ 25¡C W±5%
Thick Film Resistors - SMD SMF2 560K 5%
RESISTOR, METAL FILM, RES 560 KILOHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 5%, SMT
560K¦¸ ¡À5% ¡À100ppm/¡æ 2616 6.7mm*4mm*3.85mm
Smf2 560K 5% |Cgs Te Connectivity SMF2560KJT
电阻器,560 kΩ,±5%,2W,金属膜,7.9x4x3.55mm
RS APAC
8-1879011-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SMF2 560K 5% Resistance Value: 560K Ω Element Type: Metal Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 2 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 200-2M Ohm | 560K Ω Metal Film Power Resistor 5 % | Part Number: SMF2560KJT | Internal Number: 8-1879011-3 | TE Connectivity | CGS
RESISTOR, 2W 5% 560K; Power rating:2W; Resistance:560kohm; Tolerance, resistance:±5%; Series:SMF; Temperature, operating range:-55°C to +200°C; Resistor element type:Metal Film; Voltage, rating:300V dc; Temperature coefficient:±100ppm/°C; Case style:2; Length / Height, external:6.7mm; Temp. coeff, +:100ppm/°C; Temp. coeff, -:100ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage rating, DC:300V; Depth, external:3.55mm; Temp, op. max:200°C; Temp, op. min:-55°C; Width, external:4mm