TE Connectivity RV8540-40-S02
Rv Common Mode Choke, Mnzn, Four-line, 40A, 0.3 Mh, Vertical
Production
数据表和文档
3 个月趋势:
+40.00%
供应链
Introduction Date2023-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
描述
COMMON MODE CHOKE, 220UH, 40A ROHS COMPLIANT: YES
RV8540-40-S02, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
CMC 220UH 40A 4LN THROUGH HOLE
RV8540-40-S02 Operating Voltage (Max): 530 VDC Current Rating (Max): 40 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rv Series And Rv Series N: High-Performance Chokes For Demanding Application | 530 VDC 40 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RV8540-40-S02 | Internal Number: 823181-SF | RV8540-40-S02 Operating Voltage (Max): 530 VDC Current Rating (Max): 40 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rv Series And Rv Series N: High-Performance Chokes For Demanding Application | 530 VDC 40 A PCB Terminal PD2 | Part# RV8540-40-S02 | Schaffner