TE Connectivity RP73PF1J48R7BTDF
Res Thin Film 0603 48.7 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB48R7V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 48.7ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCPF0603B48R7E1
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 48.7 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V
TE ConnectivityRP73PF1J51R1BTDF
Res Thin Film 0603 51.1 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityRP73PF1J52R3BTDF
Res Thin Film 0603 52.3 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB470V
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB49R9V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 48.7ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
48.7¦¸ ¡À0.1% 167mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*800¦Ìm*550¦Ìm
RP 1J 0.166W 48R7 0.1% 25PPM 1K RL
RP73PF1J48R7BTDF, TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY
RESISTOR, 0603, 0.17W, 48R7, 0.1%, 25PPM; Product Range:TE CONNECTIVITY - RP73 Series Thin Film Chip Resistor; Resistance:48.7ohm; Power Rating:166mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; Resistor Mounting:SMD