TE Connectivity RP73D1J1K5BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet10 页8 年前
Newark
TE Connectivity
Farnell
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3APB152V
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3APB162V
Res Thin Film 0603 1.6K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB152V
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) 25ppm/C Pad SMD T/R Medical
描述
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY RP73D1J1K5BTDG SMD Chip Resistor, Thin Film, 1.5 kohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW,0.1%, RN73 Series
RP73 FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 1.5kOhm 100mW
RES, 1K5, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 0.4mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 100V; Resistor Mounting: Surface Mount Device