TE Connectivity RN152-10-02
Common Mode Chokes Dual 1.8mH 10kHz 10A 14mOhm DCR Thru-Hole
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页10 年前
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-06-30
LTD Date2017-12-31
相关零件
TE ConnectivityEH20-1.5-02-1M8
Eh20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EH20-1.5-02-1M8
TE ConnectivityRN142-6-02
COMMON-MODE CURRENT COMPENSATED CHOKE Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
TE ConnectivityEV20-1.5-02-1M8
Ev20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV20-1.5-02-1M8
Wurth Elektronik744862018
WE-TFC Common Mode Power Line Choke
Box Tin (Sn) 2 e3 Common Mode Choke 10A 13mOhm 10kHz 40.4mm
Common-Mode Choke 1.8mH 1A 340mOhm -30% to 50% Radial Leaded
描述
COMMON MODE CHOKE, 1.8mH, 10A, RADIAL
CURRENT COMPENSATED 10 A SINGLE PHASE CHOKE; PIN CONNECTION
RN Common Mode Choke 250VAC, 10A,
COMMON-MODE CURRENT COMPENSATED CHOKE
Choke, Current-Compensated, 1.8 mH, 10 A, RN Series
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X1.8MH, 10A; Inductor Type:Common / Asymmetrical; Inductance:1.8mH; Tolerance, Inductance:+50%, -30%; Resistance:0.014ohm; DC Current Max:10A; Case Style:RN152; Tolerance, +:50%; Tolerance, -:30%; Voltage Rating, AC:250V; Approval Category:VDE, UL; Flammability Rating:UL94V-0; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-25°C; Voltage, Test:1500V