TE Connectivity RLP73V2BR018JTD
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页1 年前
TE Connectivity
Electro Sonic
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
PanasonicERJ-8BWJR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8CWJR018V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
TE Connectivity / AMP2176055-7
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ8CWFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2CFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
18 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick F
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.018 Ohm, 500 Mw, - 5%, 1206 [3216 Metric] |Cgs Te Connectivity RLP73V2BR018JTD
RESISTOR, R018, 600PPM, 0.5W; Resistance:0.018ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD