TE Connectivity R10-E1X4-V185
Relay, E-mech, 4PDT, 5A, Ctrl-v 3-115DC, Vol-rtg 120/28AC/DC, 16 Pin, R10 Series
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Newark
Farnell
Master Electronics
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393767-7
R10 Series Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 185Ohm Through Hole
TE ConnectivityKHAU-17D12-12
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 5A
PanasonicNC4D-JP-DC12V
Relay Power Transistor Drive Flat 250VAC 12VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
PanasonicNC4D-P-DC12V
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
PanasonicHC4-H-DC12V
Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 160Ohm Plug-In
TE Connectivity / AMP1415535-7
Power Relay 12VDC 6A 4PDT(77x27.2x78.3)mm DIN Rail
描述
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.042A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 5A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, 4Pdt, 120Vac, 30Vdc, 5A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:5A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity R10-E1X4-V185
R10-E1X4-V185=R10 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 5 A General Purpose Power Relay DC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Part Number: R10-E1X4-V185 | Internal Number: 1-1393766-4 | TE Connectivity