由其分销商提供的 TE Connectivity R10-E1X2-115V 的描述。
Power/Signal Relay, 2 Form C, Momentary, 5A (Contact), AC Input, Panel Mount
RELAY, E-MECH, DPDT, 5A, CTRL-V 115AC, VOL-RTG 120AC, PLUG-IN/SOLDER, R10 SERIES
Electromechanical Relay DPDT 5A 115VAC 9KOhm Plug-In
Em Rly Dpdt 5A 115Vac 9Kohm Sckt Rohs Compliant: No
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP1-1393766-0
RELAY GP DPDT 5A 115VAC PNL MNT
TYCO DRY CIRCUIT RELAY;50-MOQ / 350-SQ
ER - Relay; 500 mA (Min.); 120
RS APAC
RELAY,DPDT,115,9KOHM,SOCKET, BLK<AZ
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 115V
Industrial Relays DPDT 115VAC SOLDER
7.5 Amp General Purpose Dry Circuit
RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 5A; Contact; RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 5A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:115VAC; Contact Current:5A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Conta