TE Connectivity PRBSA1-16F-BB0HW
Switch Rocker ON OFF SPST QuickConnectCurved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycles
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页2 年前
Datasheet62 页21 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
Master Electronics
Burklin Elektronik
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1571091-2
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
TE Connectivity1634202-2
Rocker Switch, Spst, 10A, 250V, Panel Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity 1634202-2
TE ConnectivityPRASA1-16F-BB000
Switch Rocker ON OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycle Tray
SWITCH, ROCKER, SPST, 15A, 125VAC, BLACK; Switch Operation:On-Off; Contact Configuration:SPST;
C&K ComponentsD102J12S215PQA
Switch Rocker ON None OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 4A 250VAC 30VDC Medical Bulk
描述
Switch Rocker ON None OFF SPST Faston Rocker 16A 250VAC >100000Cycle
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, 2 PCB Hole Cnt, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
SWITCH ROCKER SPST 16A BLACK PNL
Rocker Switch SPST On-off Latched
Special Order: PRBSA1-16F-BB0HW=POWER ROCKER Switch Type: High Power Mounting Type: Panel Indicator/Imprint Legend: On-Off Panel Cutout Size: .545 x 1.086 in Panel Cutout Size: 13.8 x 27.6 mm High Power Panel On-Off .545 x 1.086" | Rocker Switch | Part Number: PRBSA1-16F-BB0HW | Internal Number: 1571091-9 | TE Connectivity