TE Connectivity P40P42D12P1-24
P40 Series 40 A 3PST (3 Form X) 24 VDC Definite Purpose Magnetic Contactor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2023-12-30
LTD Date2024-07-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
TE Connectivity1423254-7
Electromechanical Relay 3PST-NO-DM/SPDT 40A 24VDC 84Ohm Flange Mount
TE Connectivity3-1393132-6
Electromechanical Relay 24VDC 84Ohm 30A 3PST-NO-DM(96.52x82.55x100.97)mm Flange Contactor Relay
Electromechanical Relay 3PST-NO-DM 40A 12VDC 20.8Ohm Flange Mount