TE Connectivity KUMP-14A18-120
Electromechanical Relay 3PDT 15A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
Master Electronics
TE Connectivity
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393844-4
Electromechanical Power Relay 3PDT 16A 115VAC 1850Ohm Quick Connect Bracket Mount
TE Connectivity / P&BRM732615
Electromechanical Relay 115VAC 1.85KOhm 40A 3PDT (38.5x35.5x56.2)mm Plug-In Power Relay
TE Connectivity1-1393844-0
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 2650Mw (Coil), 16A (Contact), Ac Input, Ac/Dc
TE Connectivity / AMP9-1393146-2
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 2650mW (Coil), 16A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
TE ConnectivityKUMP-14D18-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 15A 3PDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
描述
Power Relay 120VAC 15A 3PDT(38.9x35.7x50)mm Socket
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 15A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, 3Pdt, 277Vac, 32Vdc, 15A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:15A; Product Range:Kump Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUMP-14A18-120
KUMP-14A18-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUMP-14A18-120 | Internal Number: 8-1393116-4 | TE Connectivity | Potter & Brumfield