TE Connectivity KUHP-11D17-24
Power Relay 24VDC 20A DPDT( (38.89mm 35.71mm 58.7mm)) Plain Case
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Newark
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKUHP-11D51-24
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.05A (Coil), 24Vdc (Coil), 1230Mw (Coil), 20A
TE ConnectivityKUHP-11DT1-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
TE Connectivity7-1393116-8
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity4-1608065-9
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Electromechanical Power Relay DPDT 16A 24VDC 475Ohm Quick Connect Bracket Mount
NTE ElectronicsR55-11D20-24F
Relay Dpdt 25A 24vdc .250 Inch Quick Connect Terminals Flange Mount
描述
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VDC 472Ohm Plain Case
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP7-1393114-5
POWER RELAY;DPDT 20 A 24VDC PC PINS;7-1393114-5
Industrial Relays (General Purpose)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
RELAY,GP,KUHP-11D17-24 DPDT,20
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1230mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Power Relay; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:20A; Product Range:Kuhp Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Dc Monostable; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Through Hole; Carry Current:20A Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11D17-24