TE Connectivity KUEP-3A15-120
Electromechanical Relay SPST-NO-DM 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
Farnell
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicJS1A-24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
PanasonicJS1A-B-24V-F
JS Series 10A SPST 24VDC Through Hole Sealed Miniature Non-Polarized Power Relay
PanasonicJS1AF-B-24V-F
TE Connectivity1393114-4
Electromechanical Relay 48VDC 1.8KOhm 10A SPST-NO-DM(38.89x35.71)mm Plain Case Industrial Relay
TE ConnectivityKUEP-3D15-48
Power Relay 48VDC 10A SPST-NO-DM(38.89mm 35.71mm 48.41mm) Socket
TE Connectivity1-1393194-9
Power Relay, 12Vdc, Spst-No, 10A, Tht Rohs Compliant: Yes |Oeg Te Connectivity 1-1393194-9
描述
RELAY, E-MECH, SPST-NO-DM, CTRL-V 120VAC, VOL-RTG 150VDC, 10A, 9 PIN, KUEP SERIES
10ms 15ms 10A 150V(Max) 1 Form X (SPST) 2.25K¦¸ 17.5mA 120V , 38.9mm*35.7mm*48.4mm
Power/Signal Relay, 1 Form X, SPST, Momentary, 2100mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), AC Input, DC Output, Panel Mount
RELAY, SPST-NO, 150VDC, 10A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KUEP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: -; R 17M0224
Relay, Spst-No, 150Vdc, 10A; Rango De Producto:Serie Kuep; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Spst-No; Tensión De La Bobina:120Vac; Corriente De Contacto:10A |Potter&brumfield Te Connectivity KUEP-3A15-120
KUEP-3A15-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form X SPST-NO-DM Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 1 Form X SPST-NO-DM | Electromechanical Relay | Part Number: KUEP-3A15-120 | Internal Number: 9-1393113-4 | TE Connectivity | Potter & Brumfield