TE Connectivity KRPA-14DN-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
TE Connectivity
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKRPA-14DG-24
TE ConnectivityKUP-14D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT (73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE ConnectivityKUP-14D25-24
Electromechanical Relay 3PDT 10A 24VDC 472Ohm Plain Case
TE Connectivity1-1393118-0
Power Relay 24VDC 5A 3PDT(38.89mm 35.71mm 50mm) Socket
TE Connectivity / P&BKUP-14D17-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT(38.89x35.71)mm THT Industrial Relay
TE Connectivity1-1393115-7
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT(38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
描述
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 0.052A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC Output, Panel Mount
Relay, 3Pdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: No |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-14DN-24
KRPA-14DN-24=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-14DN-24 | Internal Number: 9-1393104-0 | TE Connectivity | Potter & Brumfield