TE Connectivity KHU-17D12-12
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 5A
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
TE Connectivity / P&BKHAU-17D12L-12
Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 160Ohm Socket
Relay, plug-in, 14-pin, 4PDT, 5 A, mech & LED indicators, label facility, 12 VDC
Power Relay 12VDC 5A 4PDT(28x21.5x36)mm Socket
TE Connectivity1-1393767-7
R10 Series Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 185Ohm Through Hole
Phoenix Contact2834083
Power Relay 12VDC 12A 4PDT(36x21.5x28)mm Socket
描述
Purpose Relays 4Pdt 5A 12Vdc 160Ohm Relay Socket |Amp Te Connectivity 4-1393123-7
Power Relay 12VDC 5A 4PDT(28.2mm 21.8mm 38.1mm) Socket
Power Relays, Industrial Panel Plug-In, Monostable, DC, 900 mW Coil Power Rating DC, 160 Ω Coil Resistance, Potter & Brumfield KHA
POWER RELAY, 4PDT, 12VDC, 5A, PLUG IN; Product Range:TE - KHU Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:5A; Contact Voltage VAC:120V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:4PDT; Coil Resistance:160ohm; Carry Current:5A