TE Connectivity KHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
TE Connectivity
Farnell
JRH Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicHC4E-HP-DC12V
General Purpose Relay Automotive For Control Panel
PanasonicHC4D-HP-DC12V
Relays 12VDC 160Ohm 3A 4PDT-MBB(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
PanasonicHC4D-H-DC12V
Relays 12VDC 160Ohm 3A 4PDT-MBB(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
TE ConnectivityKHAU-17A11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), 2.5A (Contact), AC Input, Panel Mount
NTE ElectronicsR12-17D3-12P
RELAY-4PDT 12VDC 3AMP PC BOARD MOUNT | NTE Electronics Inc. R12-17D3-12P
TE ConnectivityKHAU-17A11-12
Power Relay 12VAC 2.5A 4PDT(28.2mm 21.8mm 32mm) Socket
描述
Power Relay 12VDC 2.5A 4PDT(28.2x21.8x32.5)mm Socket
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 2.5A (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, 4PDT, 120VAC, 28VDC, 5A; Contact Configuration: 4PDT; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 5A; Product Range: KHA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 120V; C 16M9048
KHAU-17D11-12=KH Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 2.5 A General Purpose Power Relay DC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KHAU-17D11-12 | Internal Number: 4-1393122-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield