TE Connectivity KHAU-11D18-24
Power Relay DPDT 2.5A 24VDC Solder Terminal Socket Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
LTB Date2025-01-16
LTD Date2025-01-16
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393806-1
Electromechanical Relay 24VDC 700Ohm 2A DPDT (( 19mm 24mm 35.5mm)) Plug-In Signal Relay
TE Connectivity6-1393765-9
Power Relay 24VDC 3A DPDT(24.1mm 18.67mm 30.2mm) Socket
Power Relay 24VDC 3A DPDT(29.6x18.7x30.2)mm Socket
TE Connectivity / P&BR10-E1Z2-V700
Power Relays; Industrial Panel Plug-In; R10; 2 Pole; Socket Mount; 7-1393766-4
HC2E Amber Relay (Plug-in, Cd-Free) | Panasonic Electronic Components HC2E-H-DC24V-F
HC Series 3 A DPDT 24 VDC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
描述
Electromechanical Relay DPDT 3A 24VDC 650Ohm Socket
Khau-11D18-24=Kh |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-11D18-24
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.038A (Coil), 24VDC (Coil), 850mW (Coil), 2.5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount