TE Connectivity KHAU-11D12-12
KHAU-11D12-12=KH Part Number: KHAU-11D12-12 | Internal Number: 1-1393122-6 | TE Connectivity
Production
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页9 年前
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2025-07-23
LTD Date2025-07-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Vertical Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, 2 Coil Latching
PanasonicJW2SN-DC9V
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 9V | Panasonic Electronic Components JW2SN-DC9V
PanasonicJW2SN-B-DC9V
Relay Power General Purpose DPDT 250VAC 9VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
General Purpose Relays Power PCB Relay DPDT Sealed 12VDC
描述
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Power Relays, Industrial Panel Plug-In, Monostable, DC, 900 mW Coil Power Rating DC, 160 Ω Coil Resistance, Potter & Brumfield KHA
Relay, Dpdt, 120Vac, 28Vdc, 5A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:5A; Product Range:Kha Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-11D12-12