TE Connectivity KBP-11AG-120
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 5300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TE Connectivity
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
LTB Date2021-10-01
LTD Date2022-04-08
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
TE Connectivity2-1393100-3
Power Relay 120VAC 10A DPDT(61.1x45.2x90.4)mm Panel
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output
TE ConnectivityKRPA-11AY-120
Relay, 2 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 3-1393104-6
TE Connectivity / P&BKA-11AG-120
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2100mW (Coil), AC Input, AC Output
描述
Electromechanical Relay 120VAC 1.03KOhm 10A DPDT(61.11x45.24x90.4)mm Socket General Purpose Relay
RELAY, E-MECH, LATCHING, DPDT, 10A, 120AC, VOL-RTG 120AC, SOCKET MNT, KBP SERIES
RELAY, DPDT, 120VAC, 10A; Contact Config; RELAY, DPDT, 120VAC, 10A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KBP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC: 120VAC; Relay Terminals: Quick Connect