TE Connectivity K10P-11DT5-24
K10 Series 15 A DPDT 24 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet3 页18 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityK10P-11D15-24
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable
TE ConnectivityK10P-11D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 650Ohm 15A DPDT (28.17x21.84x35.56)mm THT General Purpose Relay
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
TE Connectivity7-1393116-8
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity9-1415001-1
TE Connectivity DPDT PCB mount Non-Latching Relay, 24V dc Coil, 12 A
Electromechanical Power Relay DPDT 16A 24VDC 475Ohm Quick Connect Bracket Mount
Schneider Electric782XBXCT-24D
782 Series General Purpose 15 A DPDT 24 VDC Plug In Ice Cube Power Relay
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable
描述
Electromechanical Relay DPDT 15A 24VDC 650Ohm Flange Mount
RELAY, E-MECH, DPDT, 15A, CTRL-V 24DC, VOL-RTG 120/30AC/DC, 6 PIN, K10 SERIES
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.038A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 15A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 120Vac, 30Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:15A; Product Range:K10 Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Contact Voltage Vdc:30V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity K10P-11DT5-24
K10P-11DT5-24=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11DT5-24 | Internal Number: 5-1393144-1 | TE Connectivity | Potter & Brumfield