TE Connectivity K10P-11A15-24
Power Relay 24VAC 15A DPDT(28.2x21.8x34.9)mm Socket Medical
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页13 年前
IHS
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+46.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity / P&BPCLH-203A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 24 VAC 160 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
TE ConnectivityK10P-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 15A
TE ConnectivityK10P-11DT5-12
K10 Series 15 A DPDT 12 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE ConnectivityK10P-11D15-24
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
描述
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay 24VAC 160Ohm 15A DPDT (28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
RELAY, GENERAL PURPOSE, DPDT, 24VAC, 15A, SOCKETABLE, NON-LATCHING, K10 SERIES
RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 15A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 24VAC; Contact Current: 15A; Product Range: K10 Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 120V; 06R3605
K10P-11A15-24=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11A15-24 | Internal Number: 4-1393144-1 | TE Connectivity | Potter & Brumfield