TE Connectivity K10P-11A15-12
Electromechanical Relay 12VAC 43Ohm 15A DPDT(28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet3 页18 年前
element14 APAC
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
TE Connectivity7-1393116-1
Relay; E-Mech; DPDT; Cur-Rtg 15A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 277AC; 9 Pin; KUMP
TE ConnectivityK10P-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 15A
TE ConnectivityK10P-11DT5-12
K10 Series 15 A DPDT 12 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE Connectivity / P&BPCLH-203A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 24 VAC 160 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
描述
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 120Vac, 30Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vac; Contact Current:15A; Product Range:K10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity K10P-11A15-12
K10P-11A15-12=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11A15-12 | Internal Number: 3-1393144-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield