TE Connectivity HDP24-18-20PE
DEUTSCH HDP20 Series 20 Position Black Circular Receptacle Housing Connector
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页1 年前
Datasheet6 页1 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
描述
Circular Housing Receptacle 20 Position Pin Contact Cable Mount
CIRCULAR CONNECTOR, RECP ASM DEUTSCH HD SERIES / DEUTSCH HDP SERIES
Circular Connector, 20 Contact(s), Male, Receptacle
ConnCircular PIN 20 POSCrimp ST Jam Nut 20 Terminal 1 Port Bulk
CONN RCPT HSG MALE 20POS PNL MNT
REC, 20P, BLK, E, 16/20, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 20 Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1 mm 1.6 mm Deutsch Hdp20 Housing | 48 V 20 | Part Number: HDP24-18-20PE | Internal Number: HDP24-18-20PE | Alias Number: ZPF000000000140686 | 1 mm | TE Connectivity | DEUTSCH