TE Connectivity GAG10K3976A1
Bulk 3976K Free Hanging Active NTC Thermistor 2.5mm 250C 10k ±2%
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页1 年前
Newark
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
+48.82%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3103JB0 NTC-Resistor wired up
TE ConnectivityGA10K3A1B
NTC Thermistor, BetaCURVE Series I, 10 kOhm, 3976K, Bead, Radial Leaded, Through Hole
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCS Series, 3984 K, Through Hole, Wire Leaded
NTCLE100 Series NTC 10 kOhm ±2 % Radial Leaded Standard Precision Thermistor
TE ConnectivityGA10K3A1IB
THERMISTOR NTC 10KOHM 3976K BEAD / NTC Thermistor 10k Bead
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin Radial 4300K >= -3.5 Bulk Automotive
描述
NTC Thermistors Radial Lead Glass NTC, 10,000O +/- 1% 2.5mm OD
Radial Glass NTC 10K 1% B3976 2.5mm OD
SENSOR;RADIAL GLASS A,10KOHM;TEMPERATURE;GAG10K3976A1
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin Radial 3976K
10K¦¸ ¡À1% ¡À2% 3976K 65mm*65mm*2.5mm
TE Connectivity GAG10K3976A1 NTC热敏电阻
NTC THERMISTOR, 3976K, 10 KOHM, RADIAL;
Radial Glass NTC 10K 1% B3976 2.5mm OD NTC Sensor Type: NTC Thermistor Lead Wire Length: 65 mm Lead Wire Length: 2.559 in Resistance (at 25°C): 10 kΩ Resistance Tolerance (at 25°C): ± 1 % NTC Thermistor 65 mm | Part Number: GAG10K3976A1 | Internal Number: GAG10K3976A1 | TE Connectivity