TE Connectivity GA100K6A1ID
Discrete Ntc, 100, 000 ± 1°C Ins. Lds |Te Connectivity Sensors GA100K6A1ID
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Sager Electronics
TE Connectivity
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
DISCRETE 100K OHMS,+/-1.0C 0C TO 70C
Thermistor NTC 100k Ohm 2-Pin Radial Leaded
DISCRETE 100K OHMS,+/-1.0C 0C TO 70C NTC Sensor Type: Epoxy Coated NTC Thermistor Lead Wire Length: 76 mm Lead Wire Length: 2.992 in Resistance (at 25°C): 100 kΩ Resistance Tolerance (at 25°C): ± 2 % Epoxy Coated NTC Thermistor 76 mm | Standard Epoxy Ntc Thermistor | Part Number: GA100K6A1ID | Internal Number: GA100K6A1ID | TE Connectivity | MEAS