TE Connectivity FCB447RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 47ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页1 年前
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Arrow Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-11-18
LTD Date2024-01-18
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1623797-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000004709JAC00 Through Hole Resistor, 47 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 47ohm, 13.7114V, 5% +/-Tol, -10,-80ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 11.8743V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-47R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 47ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1625881-5
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 2% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Wirewound Resistors - Through Hole FCB4 47R 5% HP
Through Hole Wirewound Resistor, Fc Series, 47 Ohm, 4 W, - 5%, 13.7 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity FCB447RJ