TE Connectivity CRGH1206J820R
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.90%
Introduction Date2009-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-07820RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 820Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07820RL
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-13820RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ821V
ERJ Series 1206 820 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 820 ohm, 500 mW, - 5%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 820R 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 820OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
RES, 820R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 820ohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH1206 5% 820R 0.5W Resistance Value: 820 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 820 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J820R | Internal Number: 7-1879497-1 | TE Connectivity | NEOHM