TE Connectivity CRGH1206J5K6
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-98.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-075K6L
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-075K6L
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-135K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5600ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ562V
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 5.6 Kohm, 500 Mw, - 5%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 5600ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 5K6 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 5.6KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
RES, 5K6, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH1206 5% 5K6 0.5W Resistance Value: 5.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 5.6K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J5K6 | Internal Number: 9-1879497-1 | TE Connectivity | NEOHM