TE Connectivity CRGH1206J56K
Res Thick Film 1206 56K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0756KL
Res Thick Film 1206 56K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-0756KL
Res Thick Film 1206 56K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-1356KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8GEYJ563V
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 56 kohm, 250 mW, 5%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 56K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 56 Kohm, 500 Mw, - 5%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRGH SERIES THICK FILM RESISTOR 1206 CASE 56KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 56K 0.5W
Special Order: CRGH1206 5% 56K 0.5W Resistance Value: 56K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 56K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J56K | Internal Number: 1-1879498-6 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 56K, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)