TE Connectivity CRGH1206J47K
RES SMD 47K OHM 5% 1/2W 1206 / 47 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Datasheet10 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-97.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0747KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-0747KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-1347KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8GEYJ473V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 47 Kohm, 500 Mw, - 5%, 200 V |Neohm Te Connectivity CRGH1206J47K
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 47K 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 47KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
47K Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 1206, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .5 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
RES, 47K, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolera
Special Order: CRGH1206 5% 47K 0.5W Resistance Value: 47K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 47K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J47K | Internal Number: 1-1879498-4 | TE Connectivity | NEOHM