TE Connectivity CRGH0805J8K2
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
3 个月趋势:
-18.49%
Introduction Date2009-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-078K2L
RC Series 0805 0.125 W 8.2 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0805JR-138K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-078K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805 / 8.2 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
描述
Avnet Japan
CRGH Neohm 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 8.2kOhms 0.333W 1/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 8200ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 8K2 0.33W
RESISTOR, CRGH SERIES, 0805 CASE, 8.2KOHMS +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
8.2K Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .33 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0805 5% 8K2 0.33W Resistance Value: 8.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 8.2K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J8K2 | Internal Number: 9-1879377-6 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 8K2, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 8.2kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)