TE Connectivity CRGH0805J33R
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页1 年前
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-0733RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 33Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0733RL
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-1333RL
RC Series 0805 0.125 W 33 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 33 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 33ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V, 0805 [2012 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH0805J33R
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 33R 0.33W
RES, 33R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 33ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; ; Available until stocks are exhausted
Special Order: CRGH0805 5% 33R 0.33W Resistance Value: 33 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 33 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J33R | Internal Number: 3-1879377-8 | TE Connectivity | NEOHM