TE Connectivity CRGH0805J150K
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
Datasheet10 页1 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
element14 APAC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13150KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 150KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 150K 0.33W
RES, 150K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 150kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tole