TE Connectivity CRGH0805J12K
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-89.12%
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-0712KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0712KL
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-1312KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 12000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 12KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 12K 0.33W
Special Order: CRGH0805 5% 12K 0.33W Resistance Value: 12K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 12K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J12K | Internal Number: 1879496-1 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 12K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 12kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)