TE Connectivity CRGH0603F6K8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 6800ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
3 个月趋势:
-0.34%
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-076K8L
Res Thick Film 0603 6.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-076K8L
Res Thick Film 0603 6.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 6.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-136K8L
Res Thick Film 0603 6.8K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ3EKF6801V
描述
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 6.8 Kohm, 200 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGH0603F6K8
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 6K8 0.2W
RES, 6K8, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 6.8kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; ; Available until stocks are exhausted
Special Order: CRGH0603 1% 6K8 0.2W Resistance Value: 6.8K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 6.8K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F6K8 | Internal Number: 2-2176177-1 | TE Connectivity | NEOHM