TE Connectivity CRGH0603F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Datasheet10 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
3 个月趋势:
-27.57%
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0747KL
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0747KL
Yageo GroupAF0603FR-0747KL
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF4702V
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res High Power Thick Film 0603 47k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 47K 0.2W
47K Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 1 %, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .2 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
RES, 47K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Toleran
Special Order: CRGH0603 1% 47K 0.2W Resistance Value: 47K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 47K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F47K | Internal Number: 3-2176177-1 | TE Connectivity | NEOHM