TE Connectivity CRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
element14 APAC
Electro Sonic
TE Connectivity
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0733RP
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0733RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0733RL
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 0.1W 1/10W
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 33ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 33R 0.2W
RES, 33R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
RES, 33R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 33ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance
Special Order: CRGH0603 1% 33R 0.2W Resistance Value: 33 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Chip Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 33 Ω Thick Film Chip Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F33R | Internal Number: 9-1879507-1 | TE Connectivity | NEOHM