TE Connectivity CRGH0603F27K
Res High Power Thick Film 0603 27k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-0727KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F27K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAC0603FR-0727KL
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-1327KL
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 27K 0.2W
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 27 Kohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGH0603F27K
RES, 27K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; P; Available until stocks are exhausted
Special Order: CRGH0603 1% 27K 0.2W Resistance Value: 27K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 27K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F27K | Internal Number: 2-2176177-8 | TE Connectivity | NEOHM