TE Connectivity CRGH0603F18K
TE CONNECTIVITY CRGH0603F18K Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, CRG Series, 18 kohm, 200 mW, 1%, 50 V
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页2 年前
3 个月趋势:
-1.93%
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 18K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC0603FR-0718KL
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 18K 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 18000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 18K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0718KL
Res Thick Film 0603 18K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 18kOhm 0.1W 1/10W
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 18000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 18K 0.2W
RES, 18K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; P; Available until stocks are exhausted
Special Order: CRGH0603 1% 18K 0.2W Resistance Value: 18K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 18K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F18K | Internal Number: 2-2176177-6 | TE Connectivity | NEOHM