TE Connectivity CRGH0603F180R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 180ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
PanasonicERJ-PA3F1780V
Res Thick Film 0603 178 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07180RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-10180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 180 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGH0603F180R
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 180R 0.2W
180 Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 1 %, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .2 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0603 1% 180R 0.2W Resistance Value: 180 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 180 Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F180R | Internal Number: 2176177-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 180R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)