TE Connectivity CRGH0603F15R
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
PanasonicERJ-PA3F15R8V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0715RL
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603FR-0715RL
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 15ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 15R 0.2W
RES, 15R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
RES, 15R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance
Special Order: CRGH0603 1% 15R 0.2W Resistance Value: 15 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 15 Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F15R | Internal Number: 1-1879503-8 | TE Connectivity | NEOHM